תוכנה להדפסה
וניהול שיקים יוצאים ונכנסים

הדפסת שיקים מוגנים


איך להזהר ממעשי מרמה וזיוף של צ'קים

הדפסת שיקים מוגנים

כדי להזהר ממעשי מרמה וזיוף של צ'קים יש לבדוק היטב היכן אתם מדפיסים את הצ'קים שלכם ואיזה בית דפוס נותן אמצעי אבטחה טובים יותר לכם. הדפסת שיקים מוגנים כוללת שימוש בנייר בטחוני מיוחד שנקרא שביט 90 גר'. קיימות עוד אפשרויות בשוק להגן על השיקים כמו שימוש בצבעים שאינם ניתנים למחיקה, שימוש בצבעי UV, הטבעות זהב/כסף ע"ג השיקים ועוד.

בכמה צעדים פשוטים ניתן להתגונן...

הקפדה של רישום שיק נכון תחסוך רוב העסקים אינם מבינים את משמעות הדבר. למרבה הצער הרבה עסקים "נופלים" בפח הזה בקלות והרבה פעמים.

גם אם הזמנתם את השיקים בבית דפוס מקצועי, אם לא תמלאו את השיק נכון יוכלו לזייפו בקלות. 1. הקפידו על רישום מדוייק של כל הפרטים ובעיקר את שם המוטב. וודאו כי אכן מילאתם את התאריך נכון (גם שנה), שהסכום תואם לזה הרשום במילים. 2. רשמו את הסכום קרוב ככל האפשר לסוף המשבצת ותחמו אותו משני צדיו עם 2 קווים, כדי למנוע הוספת ספרות. 3. במידה ולא הזמנתם שיקים שרשום בהם כבר "למוטב בלבד", רשמו על כל שיק עם קרוס כדי שאי אפשר יהיה להעביר את השיק לידיים נוספות חוץ מהמוטב הרשום ע"ג השיק, ושלא יוכלו לשנות תאריך למזומן.

הדפסת שיקים בבנק עדיין, גם בעידן המתקדם שלנו מרבית הלקוחות העסקיים מבצעים הזמנות שיקים דרך הבנק. כדאי להבין שהבנקים מעבירים את ההזמנות שלכם לבית דפוס חיצוני ואינם מבצעים אותם בבית הדפוס שלהם. השיקים שהלקוחות הללו מקבלים הינם שיקים סטנדרטים שמודפסים במדפסת לייזרבפנקסי שיקים איכות נייר הקופי (העתקים) שהבנק משתמש דרך ספק חיצוני היא לרוב נייר 60 גר' דק לא איכותי שגורם לכיתוב השיק להיות קשה להעברה לקופי הבא.

קווים הפקות דפוס י.ח. בע"מ משתמשת בנייר 75 גר' (ורוד) עבה שיש עליו שכבת חומר כימי רבה יותר (של חברת "ניר עותק"). כך שהלקוח לא צריך "לחרוט" על ציק המקור בכדי שהכתב יעבור להעתקים הבאים. הבדלים נוספים בין הזמנות שיקים בבנק להזמנות בבתי הדפוס תוכלו למצוא את היתרונות במהירות האספקה. בבית דפוס תוכלו לקבל את הצ'קים אפילו תוך יום אחד ולשלם עבורם לאחר חודשיים. במוסדות כמו הבנק, מוסד גדול, קשה יותר להיות מהיר ודינאמי מה שמקשה על מילוי צרכי הלקוח.

בכדי להגן בצורה טובה, ניתן להוסיף הטבעת זהב/כסף...