פנקסי צ’קים או שיקים ממוחשבים?

פנקסי צ’קים או צ’קים ממוחשבים? זו שאלה ששואל את עצמו כל בעל עסק בתחילת דרכו ובעיקר כאשר העסק גדל ומתפתח. לכל חברה יש שיקים בין אם זהו אמצעי התשלום המרכזי שלה ובין אם לא. הבחירה נובעת בעיקר מכמות השיקים שהעסק שלכם משתמש בשנה. מבדיקניתו עלה כי עסקים אשר עוברים את ה1000 שיקים בשנה מעדיפים לעבוד עם צ’קים ממוחשבים. כאשר עובדים עם פנקסי צ’קים ומתחילים לפזר הרבה מידי צ’קים ללא מעקב אתם מסכנים את העסק שלכם במידה ולא יהיה מעקב צמוד אחר כל צ’ק שיצא.


לא משנה אם אתם בוחרים

פנקסי צ’קים או שיקים ממוחשבים תוודאו שהשיקים מודפסים בצורה מאובטחת ומסודרת ועל פי התקנים של בנק ישראל. בחברות רבות, אפילו כיום, עדיין ממלאים צ’קים בצורה ידנית ומאחסנים את פנקסי הצ’קים בכספת. חברות אלו מסתכנות בגנבה קלה של פנקסי שיקים וזיופם. הרי כל הפרטים נמצאים על גבי השיק וחוץ מאשר למידה מדוקדקת של חתימת מורשה החתימה אין עבודה יתרה בגנבה זו. לכן המעבר להפקת צ’קים ממוחשבים ומאובטחים כל-כך חשוב. מעבר ליתרונות הללו, ישנם יתרונות נוספים שנפרט בהמשך.

שיקים ממוחשבים

 • בהנחה וחברה צורכת מעבר ל- 500 שיקים במשך שנה אחת, ניתן בהחלט לעבור להדפסת שיקים בצורה ממוחשבת, מעבר כזה כדי לעסק גם מבחינת נוחות וגם מההיבט הכלכלי. לדוגמא: הזמנת 20 פנקסי צ’קים שווה ערך ל- 500 שיקים ממוחשבים שזוהי בדרך כלל הכמות המינימלית להזמנה בודדת של צ’קים ממוחשבים לעסקים.
 • ברוב התוכנות להדפסת שיקים אין את האפשרות לשלוט בהגבלת סחירות השיק. בתוכנת שיק-צ’ק אשר מספקת חברת “קווים הפקות דפוס” ניתן לקבוע בכל שיק שמופק את הסחירות של הצ’ק. הדבר חשוב היות וגם בדוחות המופקים לאחר מכן לרואה החשבון או לבדיקה עצמית ניתן לדעת האם השיק המסוים הופק עם הגבלת סחירות או לא.
 • כל חברה יודעת שכשמגיע הרגע להעביר חומר לרואה החשבון מתחיל אי הסדר שגורר אחריו טלפונים, טפסים חסרים, העתקי שיקים לא ברורים, טעויות של הקלדה וכו’. בתוכנה של הדפסת השיקים ניתן לסגור דוח של תקופה לקובץ Excel ולשלוח לרואה חשבון במייל. בנוסף, היות והתוכנה היא אינטרנטית ישנה האפשרות לצפות בכל השיקים שיצאו במהלך היום, דרך שרתנו המאובטח, מכל מחשב מרוחק וזאת ע”י מס סדורי, שם משתמש וססמה.

מילוי שיקים ידניים

מילוי השיקים בצורה ידנית לא מאפשר ללקוח לדעת מה תזרים ההוצאות העתידי שלו. אם הלקוח רוצה לשלם לספקים בשיקים דחויים עליו לדפדף בפנקסי השיקים שלו ולרשום איזה שיקים הוצאו כבר לתאריכים עתידיים. הדבר גורר עבודה רבה, עדכונים שוטפים, מעקב של אדם באופן יומיומי. בתוכנה להדפסת שיקים בבחירת טווח תאריכים רצוי ניתן לראות איזה שיקים עתידיים אמורים להיפרע וע”פ מידע זה הלקוח יכול לשלם לספקיו כך שהוא נערך לתזרים הפיננסי שלו בהתאמה מלאה וכל זאת בלחיצת כפתור. היתרונות שבלחיצת כפתור המידע מגיע בשלמותו, ללא מאמץ, ללא טעויות עם גיבוי של חברה רצינית שמשדרגת כל הזמן ועושה את המאמצים לפתח עוד ועוד אופציות בתוכנה לשיפור תפקודה הם רבים ומגוונים.

לקוחות רבים ציינו בפני חברת קווים הפקות דפוס כי המעבר ממילוי צ’קים מסחריים לשיקים ממוחשבים הוא כמו המעבר מימי הביניים למאה העשרים. קווים הפקות מקווה כי תעשו את המהפך גם כן ותוכלו לחסוך זמן ולהתקדם אל עבר המאה העשרים.

שיק-צ’ק – לעבודה קלה בכל משרד

חברת “קווים הפקות” פיתחה מגוון סוגי חבילות של תוכנה, אחת מהן ודאי תתאים גם לעסק שלכם.

 • תוכנת צ’ק לייט מתאימה לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד וכותבים בממוצע כמאתיים וחמישים שקים בשנה.
 • תוכנת צ’ק פרו מיועדת לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד אשר כמות השקים שהם כותבים בשנה מגיעה לאלף צ’קים בשנה ואפילו יותר.
 • צ’ק אנלימיט זוהי תוכנה המסונכרנת עם הנהלת החשבונות.
 • תוכנת שיק מובייל זוהי אפליקציה המאפשרת גישה מכל נייד או טאבלט על גבי שרת מאובטח, היא מאפשרת צפייה בצ’קים נכנסים ויוצאים, עדכון נתונים, צפייה בדו”חות ועוד.

“שיק-צ’ק” – כי גם לכם מגיע חיים קלים בעבודה

 • אינספור לקוחות מרוצים כל יום מעבודה מקצועית, משירות אדיב !!!
 • צרו קשר וצוות החברה המקצועי ישמח להמליץ גם לכם על תוכנה המתאימה בדיוק לעסק שלכם.
 • שיחת ייעוץ ללא התחייבות.
 • משלוח חינם לכל הארץ.