שיקים אמצעי תשלום מקובל

שיקים אמצעי תשלום מקובל וזמין בדומה לכרטיס אשראי, מזומן, העברה בנקאית וכיוצא בזה. ישנם יתרונות וחסרונות באמצעי תשלום זה כפי שנראה בהמשך.
היתרון הבולט בשימוש בשיקים כאמצעי תשלום זה הוא האפשרות לבטל אותו ע”י הוראה לבנק, דבר שקשה מאוד לבצע בעסקת כרטיס אשראי לדוגמא.
חסרון בולט באמצעי תשלום זה הוא האפשרות שאפשר להעביר את השיק לצד שלישי ולפרוע אותו מבלי שהסחורה ניתנה במלואה ללקוח. על חסרון זה ניתן להתגבר ברישום הגבלה פשוטה על גבי השיק: “למוטב בלבד”. בשיקים אשר לא מצוין בהם “למוטב בלבד” צריך הדפסת טבלה בגב הצ’ק לפי תקן 501 של בנק ישראל.

שיקים מוגנים – איך תגנו על השיקים שלכם?

ניתן להזמין את השיקים מודפסים מראש עם הגבלת סחירות “למוטב בלבד”. בצורה זו אין אפשרות להעביר את השיקים לצד שלישי בשום צורה. בשיקים שמודפסת עליהם הגבלת סחירות זו לא ניתן לבצע שינוי למעט שינוי תאריך או סכום. במידה ועל גבי השיק לא ניתנה הגבלת סחירות יהא אפשרי להעביר את השיק לצד שלישי כתמורה לעסקה שבוצעה ובעזרת מילוי טבלה שצריכה להיות מודפסת בגב הצ’ק.

ניתן לבטל שיק שהונפק ע”י נתינת הוראה כזו לבנק של בעל החשבון. על הבנק לכבד את רצון הלקוח ולבטל את השיק. יתרון זה הוא כמעט בלעדי לאמצעי תשלום זה והקלות היחסית בעניין מוסיפה לו.

הדפסת שיקים בבית דפוס

בקווים הפקות דפוס י.ח. בע”מ אנו מדפיסים את השיקים על פי הזמנת הלקוח ובאישור הבנק שלו. כלומר, הבנק הוא זה שמאשר את סדרת השיקים המיועדת, בודק את מצב חשבון הלקוח והאם אינו מוגבל מאיזו שהיא סיבה. במידה והבנק אינו מאשר את הדפסת השיקים צריכה להיות סיבה מספקת הן ללקוח והן לחברתנו.

“חוק שיקים ללא כיסוי” מסביר כי: (א) לא ינפיק אדם טפסי שיקים אלא אם כן נתקיימו כל אלה: (1) הוא קיבל את אישור הבנק שבו מתנהל החשבון שעליו מיועדים להמשך שיקים בטפסים האמורים. (2) על גבי טפסי השיקים מוטבעים הפרטים האישיים שאישר הבנק האמור למנפיק. (ב) לא יסרב בנק סירוב בלתי סביר לתת אישור כאמור.

הזמנה של פנקסי שיקים או שיקים ממוחשבים, על כולם ככולם חלים אותם החוקים. יש לבדוק דרך מי להזמין, מה לרשום בהם, כיצד להגביל את סחירותם אם בכלל, כיצד מבטלים הוראת תשלום והאם זהו אמצעי התשלום הנכון בשבילכם.

תוכנת שיק-צ’ק מתאימה לכל עסק

חברת “קווים הפקות” פיתחה ארבעה סוגי חבילות של התוכנה, אחת מהן ודאי תתאים גם לכם.

  • תוכנת צ’ק לייט מתאימה לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד וכותבים בממוצע כמאתיים וחמישים שקים בשנה.
  • תוכנת צ’ק פרו מיועדת לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד אשר כמות השקים שהם כותבים בשנה מגיעה לאלף צ’קים בשנה ואפילו יותר.
  • צ’ק אנלימיט זוהי תוכנה המסונכרנת עם הנהלת החשבונות.
  • תוכנת שיק מובייל זוהי אפליקציה המאפשרת גישה מכל נייד או טאבלט על גבי שרת מאובטח, היא מאפשרת צפייה בצ’קים נכנסים ויוצאים, עדכון נתונים, צפייה בדו”חות ועוד.

“שיק-צ’ק” – גם לכם מגיע חיים קלים במשרד

  • אלפי לקוחות מרוצים כל יום מעבודה מקצועית ומשירות אדיב
  • צרו קשר וצוות החברה המקצועי ישמח להמליץ גם לכם על תוכנה שתתאים בדיוק לעסק שלכם.
  • שיחת ייעוץ ללא התחייבות.
  • משלוח חינם לכל הארץ