אבטחת צ'קים עסקיים

אבטחת צ'קים מפני זיוף זה הוא אחד הקריטריונים הכי חשובים בהפקת צ'קים ממוחשבים וידניים לעסקים.

משטרת ישראל מדווחת מעת לעת שבכל רגע נתון ישנם אלפי צ'קים מזויפים אשר מסתובבים בשוק השחור בין זייפנים מיומנים וכאלה שפחות. נכון, תמיד יש זייפנים אשר משתפרים ומתייעלים ברמת הדיוק שלהם בזיוף צ'קים אך גם הגנות ושיטות מניעת זיופים מתעדכנות ומשתפרות בהתאם.

חשוב לזכור, גם בשימוש באמצעי תשלום האחרים אשר קיימים לנו בעולם העסקי אנו חשופים לזיוף ומרמה. לכן תמיד חשוב לבדוק אלו הגנות מציעים לכם בכל דרכי תשלום, בעיקר בעולם העסקי. עולם העסקים חשוף לסיכונים רבים, כמובן שאמצעי התשלום השונים זה רק אחד מהם. הסכומים ה"מסתובבים" הנם גבוהים והסיכון רב יותר ויכול להיות הרסני עבור רוב החברות והעסקים.

מספר השיקים המזויפים אשר מסתובבים בשוק עולה בהתמדה ויחד איתם עולה גם מספר בעלי העסקים שנפלו קורבן לזיוף שיקים והפסידו כספים רבים. קל מאוד לזייף שיקים רגילים, אך קשה מאוד לזייף שיקים עם הגנות כמו הטבעה, נייר בטחוני ועוד אלמנטים ייחודיים לאבטחת צ'קים עסקיים. הטבעה מקצועית ואיכותית, במיקום הנכון ממזערת את הסיכון לזיוף הצ'קים שלכם.

מהו המיקום הנכון להטבעה שמיועדת לאבטחת צ'קים עסקיים?

המיקום הטוב ביותר עבור הטבעה על צ'קים הוא מיקום שיעזור להעלות את רמת אבטחת הצ'קים ולהגן על צ'קים עסקיים מפני זיוף. למשל, ישמש כהגנה על הצ'קים מפני זיוף בסריקה ובכך ימנע מגנבים לפגוע בעסק שלכם.

כאשר מטבעים צ'קים בהטבעת זהב או כסף למטרת אבטחת שיק, מיקום ההטבעה חשוב ביותר. ישנם בתי דפוס המטביעים במיקומים אשר בזמן אמת אולי יתנו לצ'ק מראה יותר יוקרתי אך לא יגנו על הצ'קים שלכם.

הטבעה בקצה הצ'ק לא מונעת זיוף!

ישנם בתי דפוס אשר מבצעים הטבעה אחידה בקצה הצ'ק מה שאולי יפה אך לא מונע זיוף. כאשר ההטבעה מבוצעת בקצה, כל זייפן, גם לא מהמיומנים שביניהם, יוכל פשוט לחתוך את הקצה עם ההטבעה במספרים ולזייף את הצ'ק בסריקה ללא שום בעיה.

לאחר ניסיון רב שנים בתחום הפקת צ'קים לעסקים, למדנו מה הוא המיקום הכי טוב להטבעה. מיקום כזה שגם יעמוד בתקנים ובחוקי מבנה צ'קים על פי בנק ישראל – תקן 501 וגם יעלה את רמת אבטחת הצ'קים.

המיקום הכי טוב והכי יעיל

המיקום הכי טוב הינו במרכז הצ'ק. הטבעה במרכז הצ'ק בחלקו העליון, תיתן לצ'ק גם אבטחה, גם יוקרתיות ובמקרים של בחירת הטבעה ייחודית גם מיתוג ויוקרה. כאשר מבצעים הטבעה במרכז הצ'ק, הזייפנים אינם יכולים לחתוך אותה מהצ'ק ולא להסתיר או להסיר בשום דרך אחרת.

כפי שתראו בהמשך, ההטבעה מופקת מרדיד מתכת ולכן גם לא ניתנת לסריקה וכל סורק ולו המיומן ביותר לא יוכל לחקות / לזייף הטבעה זו. כל ניסיון סריקה של צ'ק עם הטבעה לא יצלח. כל ניסיון סריקה של הצ'ק תמיד יהיה עם "כתם" שחור באמצע הצ'ק, מה שאמור להעלות חשד בפני משתמשי הצ'קים ופקידי הבנקים אשר בודקים את הצ'קים שלכם לפני ביצוע פעולה. חשוב לציין שגם כאשר השיק נסרק במסלקות הבנקים, ההטבעה שבמרכז הצ'ק תבלוט וניתן יהיה להבחין בקלות יותר אם יש משהו שמעלה את החשדות והאם בוצע ניסיון זיוף צ'קים.

ישנם שני סוגי הטבעה נפוצים

 • הטבעת פוייל – בזהב או בכסף
 • הטבעת הולוגרמה

הטבעת פוייל (foil)

הינה הטבעה של רדיד מתכתי בצבעי זהב או כסף המוטבע על גבי הנייר באמצעות לחץ חום גבוה מאוד במכונות ייעודיות. הטבעת פוייל מעניקה אפקט של שכבת מתכת מבריקה. בשל מגוון רחב של הטבעות ייחודיות בחברתנו תוכלו להזמין צ'קים לא רק מוגנים מפני זיוף אלה גם ייחודיים ויוקרתיים יותר. למען הגנה מירבית על הצ'קים שלכם, נהוג להוסיף הטבעה באזור מרכז הצ'ק. הטבעה במרכז הצ'ק לא ניתנת למחיקה / גירוד / גזירה לעומת הטבעה שעושים בקצה הצ'ק אשר ניתנת לגזירה בקלות רבה. הטבעה מרדיד מתכת לא ניתנת לסריקה ואם ינסו לזייף את הצ'ק שלכם בסריקה התוצאה תהיה כתם שחור במרכז הצ'ק וזה ימנע מהזייפנים להתקרב לצ'קים עם הגנת הטבעה. הטבעה מסוג זה נהוג להטביע על צ'קים ממוחשבים ועל פנקסי צ'קים עסקיים אך אפשר גם להטביע נייר לוגו עסקי, שוברי תשלום וכל מסמך עסקי אשר זקוק להגנה מפני זיוף בסריקה.

הטבעת הולוגרמה 

בדומה להטבעת זהב וכסף, הטבעה הינה רדיד מתכתי, אשר מוטבע בהליך ייחודי במכונת הטבעות מיוחדות אך שונה בנראות שלה מהטבעות כסף וזהב. בהטבעה הולוגרמה נעשה שימוש ברדיד מתכת אשר מציג תמונה בתלת מימד ומגיע בדוגמא ייחודית של דפוס תלת מימד בתוך הרדיד אשר מוטבע מראש. הטבעת הולוגרמה ניתן להטביע על דפי צ'קים, על כרטיסים, שוברים ועוד.

שתי סוגי ההטבעות מוסיפות הגנה, יוקרתיות וייחודיות. הטבעת הולוגרמה נחשבת מתאימה יותר להטבעה על כרטיסים, שוברים למיניהם. הטבעה ברדיד מתכת זהב או כסף נפוצה יותר ונחשבת למתאימה יותר עבור צ'קים עסקיים, דפי לוגו וכל ניירת משרדית אשר תרצו להוסיף לה הגנה וייחודיות.

קראתם ויש לכם שאלות נוספות? בכל שאלה ניתן לפנות לאחד מנציגי חברתנו אשר מתמחים בנושא אבטחת צ'קים 1800-877-2000

תוכנת שיק-צ'ק מתאימה לכל עסק

חברת "קווים הפקות" פיתחה ארבעה סוגי חבילות של תוכנה לניהול תזרים מזומנים והדפסת צ'קים ממוחשבים, אחת מהן ודאי תתאים גם לכם.

 • תוכנת צ'ק לייט מתאימה לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד וכותבים בממוצע כמאתיים וחמישים שקים בשנה.
 • תוכנת צ'ק פרו מיועדת לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד אשר כמות השקים שהם כותבים בשנה מגיעה לאלף צ'קים בשנה ואפילו יותר.
 • שיק – צ'ק אנלימיט זוהי תוכנה מסונכרנת עם הנהלת החשבונות.
 • תוכנת שיק מובייל זוהי אפליקציה המאפשרת גישה מכל נייד או טאבלט על גבי שרת מאובטח, היא מאפשרת צפייה בצ'קים נכנסים ויוצאים, עדכון נתונים, צפייה בדוחות ועוד.

"שיק-צ'ק" – גם לכם מגיע חיים קלים במשרד

 • אלפי לקוחות מרוצים כל יום מעבודה מקצועית ומשירות אדיב.
 • צרו קשר וצוות החברה המקצועי שלנו ישמחו להמליץ גם לכם על תוכנה שתתאים בדיוק לעסק שלכם.
 • שיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות מצדכם.
 • משלוח חינם לכל חלקי הארץ.
 • אבטחת צ'קים דוגמא - הטבעה על צ'קים עסקיים

אבטחת צ'קים

07/06/2023|סגור לתגובות על אבטחת צ'קים

אבטחת צ'קים עסקיים אבטחת צ'קים מפני זיוף זה הוא אחד הקריטריונים הכי חשובים בהפקת צ'קים ממוחשבים וידניים לעסקים. משטרת ישראל מדווחת מעת לעת שבכל רגע נתון ישנם אלפי צ'קים מזויפים אשר מסתובבים בשוק

 • שיקים חוזרים

שיקים חוזרים

13/10/2020|סגור לתגובות על שיקים חוזרים

שיקים חוזרים הנתונים מלמדים כי בכל יום חוזרים בישראל למעלה 15 אלף שיקים ורק בשנת 2018 היו שיקים חוזרים בשווי של כמעט ארבעים מיליארד שקלים. תופעת השיקים החוזרים הפכה כבר להיות מכת מדינה ואין

 • תוכנה להדפסת צ'קים וניהול תזרים מזומנים

כל היתרונות בתוכנה אחת

19/12/2019|סגור לתגובות על כל היתרונות בתוכנה אחת

תוכנת שיק צ'ק מבית קווים הפקות דפוס פיתוח תוכנה בע"מ מציעה לכל בית עסק את התוכנה העדכנית והיעילה ביותר לניהול העסק. תוכנת שיק צ'ק מאגדת בתוכה יתרונות רבים כמו יעילות וארגון בעבודה במשרד, בטיחות,

 • פנקסי צ'קים או שיקים ממוחשבים

פנקסי צ'קים או שיקים ממוחשבים?

14/11/2019|סגור לתגובות על פנקסי צ'קים או שיקים ממוחשבים?

פנקסי צ'קים או שיקים ממוחשבים? פנקסי צ'קים או צ'קים ממוחשבים? זו שאלה ששואל את עצמו כל בעל עסק בתחילת דרכו ובעיקר כאשר העסק גדל ומתפתח. לכל חברה יש שיקים בין אם זהו אמצעי

 • היזהרו מזיוף צ'קים

היזהרו מזיוף צ'קים

08/10/2019|סגור לתגובות על היזהרו מזיוף צ'קים

היזהרו מזיוף צ'קים כדי להיזהר מזיוף צ'קים, ממעשי מרמה יש לבדוק היטב היכן אתם מדפיסים את הצ'קים שלכם ואיזה בית דפוס נותן אמצעי אבטחה טובים יותר לכם. הדפסת שיקים מוגנים כוללת שימוש בנייר

 • חוק בנק ישראל

שיקים אמצעי תשלום מקובל

09/09/2019|סגור לתגובות על שיקים אמצעי תשלום מקובל

שיקים אמצעי תשלום מקובל שיקים אמצעי תשלום מקובל וזמין בדומה לכרטיס אשראי, מזומן, העברה בנקאית וכיוצא בזה. ישנם יתרונות וחסרונות באמצעי תשלום זה כפי שנראה בהמשך. היתרון הבולט בשימוש בשיקים כאמצעי תשלום זה