היזהרו מזיוף צ’קים

כדי להיזהר מזיוף של צ’קים ממעשי מרמה יש לבדוק היטב היכן אתם מדפיסים את הצ’קים שלכם ואיזה בית דפוס נותן אמצעי אבטחה טובים יותר לכם. הדפסת שיקים מוגנים כוללת שימוש בנייר בטחוני מיוחד שנקרא שביט 90 גר’. קיימות עוד אפשרויות בשוק להגן על השיקים כמו שימוש בצבעים שאינם ניתנים למחיקה, שימוש בצבעי UV, הטבעות זהב / כסף על השיקים ועוד…

הגנו על העסק שלכם במספר צעדים פשוטים

הקפדה של רישום שיק נכון זה הכלל הראשון והחשוב שיעזור לכם להימנע מזיוף צ’קים למרבה הצער הרבה עסקים “נופלים” בפח הזה בקלות והרבה פעמים לא מצליחים להימנע מזיוף צ’קים. גם אם הזמנתם את הצ’קים בבית דפוס מקצועי, אם לא תמלאו את השיק נכון יוכלו לזייף אותו בקלות.

 1. הקפידו על רישום מדויק של כל הפרטים ובעיקר את שם המוטב. וודאו כי אכן מילאתם את התאריך נכון (גם שנה), שהסכום תואם לזה הרשום במילים. ניתן להשתמש בכלי להמרת סכום למילים.
 2. רשמו את הסכום קרוב ככל האפשר לסוף המשבצת ותחמו אותו משני צדיו עם 2 קווים או X, כדי למנוע את זיוף הסכום הנקוב בצ’ק.
 3. במידה ולא הזמנתם שיקים שרשום בהם “למוטב בלבד”, רשמו על כל שיק עם קרוס כדי שאי אפשר יהיה להעביר את השיק לידיים נוספות חוץ מהמוטב הרשום על גב השיק, ושלא יוכלו לשנות תאריך למזומן.
 4. בשיקים ללא “למוטב בלבד” חובה להוסיף הדפסת טבלה בגב הצ’ק, טבלה זו מיועדת לצורך הסבת הצ’ק לצד ג’. בהמשך לחוק המזומנים, מחודש יולי 2019 בנק ישראל הורה על הדפסת טבלה בגב הצ’ק לפי תקן 501.

הדפסת שיקים

הדפסת שיקים בבנק עדיין, גם בעידן המתקדם שלנו מרבית הלקוחות העסקיים מבצעים הזמנות שיקים דרך הבנק. כדאי להבין שהבנקים מעבירים את ההזמנות שלכם לבית דפוס חיצוני ואינם מבצעים אותם בבית הדפוס שלהם. השיקים שהלקוחות הללו מקבלים הנם שיקים סטנדרטים שמודפסים במדפסת לייזר, בפנקסי שיקים איכות נייר הקופי (העתקים) שהבנק משתמש דרך ספק חיצוני היא לרוב נייר 60 גר’ דק לא איכותי שגורם לכיתוב השיק להיות קשה להעברה לקופי הבא.

בית דפוס כמו קווים הפקות דפוס י.ח. בע”מ מדפיס רק על נייר 75 גר’ עבה שיש עליו שכבת חומר כימי איכותית יותר (של חברת “ניר עותק”). בזכות הדפסה על נייר מותאם לשיקים הלקוח לא צריך “לחרוט” על צ’ק המקור בכדי שהכתב יעבור להעתקים הבאים. ישנם יתרונות נוספים בהזמנת שיקים בבית דפוס שמתמחה בדפוס שיקים, כמו למשל יתרונות במהירות האספקה ויתרונות בולטים ברמת השרות. הזמנה מבנק בדרך כלל תיקח לכם הרבה יותר זמן, העומסים על הבנקים ובפרט על המגזר העסקי הם גדולים ולכן הרבה יותר קשה לנציג בבנק לתת ללקוח את מלוא תשומת הלב והשרות הראוי לבעלי עסקים אשר זמנם יקר.

תוכנת שיק-צ’ק מתאימה לכל עסק

חברת “קווים הפקות” פיתחה ארבעה סוגי חבילות של התוכנה, אחת מהן ודאי תתאים גם לכם.

 • תוכנת צ’ק לייט מתאימה לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד וכותבים בממוצע כמאתיים וחמישים שקים בשנה.
 • תוכנת צ’ק פרו מיועדת לבעלי עסקים העובדים עם חשבון בנק אחד אשר כמות השקים שהם כותבים בשנה מגיעה לאלף צ’קים בשנה ואפילו יותר.
 • צ’ק אנלימיט זוהי תוכנה המסונכרנת עם הנהלת החשבונות.
 • תוכנת שיק מובייל זוהי אפליקציה המאפשרת גישה מכל נייד או טאבלט על גבי שרת מאובטח, היא מאפשרת צפייה בצ’קים נכנסים ויוצאים, עדכון נתונים, צפייה בדו”חות ועוד.

“שיק-צ’ק” – גם לכם מגיע חיים קלים במשרד

 • אלפי לקוחות מרוצים כל יום מעבודה מקצועית ומשירות אדיב
 • צרו קשר וצוות החברה המקצועי ישמח להמליץ גם לכם על תוכנה שתתאים בדיוק לעסק שלכם.
 • שיחת ייעוץ ללא התחייבות.
 • משלוח חינם לכל הארץ